Akademia z okazji uchwalenia Konstutyucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia klasa VI pod czujnym okiem pani Bożeny Ziobrowskiej przeniosła Nas w podróż do przeszłości.

Zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła – słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.
Nasi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu.

Zwieńczeniem akademii był polonez zatańczony przez odświętnie ubrane dzieci z oddziału 0A przygotowany przez panią Martę Hajduga z pomocą pani Karoliny Świderskiej.