„Czyste powietrze –czysta sprawa”

12 stycznia 2017 r. uczniowie klasy IIIa brali udział w trzygodzinnych zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu przez Centrum KANA Nowy Sącz, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie „Czyste powietrze – czysta sprawa”.

Uczniowie przypomnieli sobie jak należy segregować śmieci. Podczas pracy w grupach zastanawiali się w jaki sposób można wykorzystać śmieci w domu, w szkole i w gminie. Dowiedzieli się dlaczego zanieczyszczenia są szkodliwe dla zdrowia człowieka oraz jak im zapobiegać. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro. Warto więc o nie dbać. Spalanie odpadów jest bardzo szkodliwe.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowy dyplom, odznaki z napisem „Ambasador czystego powietrza” oraz komiksy pt. „ W objęciach smogu”.