II Powiatowy Turniej Halowy MDP „Brzezna 2016

W dniu 23 stycznia 2016 r. w Brzeznej odbył się II Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2016”.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 59 drużyn i ponad trzystu uczestników w tym 20 drużyn dziewcząt i 39 drużyn chłopców. Ponadto w turnieju uczestniczyło trzy drużyny MDP z jednostek OSP na Słowacji  oraz drużyna MDP z OSP Jordanów, powiat Sucha Beskidzka.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza wśród 100 uczestniczek okazała się Gabrysia Ziółkowska, a w klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Gródek nad Dunajcem MDP Podole – Górowa.

DZIEWCZYNY GRATULUJEMY!!!