Klasa III gimnazjum uczestniczyła w Festiwalu zawodów

24 marca uczniowie klasy III gimnazjum ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II uczestniczyli w Festiwalu Zawodów, który jak co roku odbywał się w halach wystawowych EXPO Kraków.

Celem szóstej edycji Festiwalu Zawodów było umożliwienie małopolskiej młodzieży zapoznania się z ofertą kształcenia zawodowego, zmianami jakie zachodzą w sferze gospodarki oraz technologiami, które będą stanowić o przyszłości naszego regionu. Inicjatorem całego przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów prezentowana była oferta edukacyjna szkół zawodowych na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb „mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego. Wystawcy „na żywo” przedstawiali na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych porad doradców zawodowych.