Laureaci konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma. Moje Miasto – Moja Duma”

„Ziemia Sądecka- od przeszłości do współczesności”- do  etapu rejonowego zakwalifikowali się: Małgorzata Sarna i Mateusz Sarna z klasy VI. Odbędzie się on 26 kwietnia 2017 roku o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu.

Ogólnopolski Konkurs : „Ocalić od zapomnienia- pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”- prezentację multimedialną przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum- Aleksandra Łukasik, Marzena Nasalska i Jakub Wolak oraz Gabriela Wolak- uczennica klasy II gimnazjum. Podsumowanie Konkursu odbędzie się 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu.

29 marca w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego: „Mój region- moja duma. Moje miasto- moja duma”. Laureatami Konkursu zostali: Małgorzata Sarna i Mateusz Sarna z klasy VI oraz Gabriela Wolak z klasy II gimnazjum. Dodatkowo Małgosia za zajęcie I miejsca zdobyła stypendium w wysokości 1500 zł, a Mateusz za zajęcie III miejsca otrzymał 1000 zł. Uroczysta gala i wręczenie nagród miały miejsce w Auli PWSZ. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej: http://sadeczanin.info/sadecki-diament-wiadomosci/sadecki-diament-ta-mlodziez-o-historii-sadecczyzny-wie-niemal-wszystko