Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

Dziewczęta MDP Podole –Górowa znowu najlepsze!!!

Dziewczęta po raz kolejny okazały się najlepsze i wygrały Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się 18 września na stadionie w Bartkowej – Posadowej. Z Gminy Gródek nad Dunajcem w zawodach wzięły udział cztery drużyny dziewczęce: MDP Podole – Górowa, MDP Gródek nad Dunajcem, MDP Przydonica i MDP Jelna i dwie drużyny chłopięce: MDP Przydonica i MDP Jelna.

Nasze dziewczęta w składzie: Kinga Matusik, Agnieszka Koszyk, Justyna Koszyk, Ewelina Bałuszyńska, Kinga Małek, Klaudia Pociecha, Agnieszka Witek, Wiktoria Sadłoń, Gabrysia Ziółkowska, Kinga Koszyk i Martyna Lisek przez kilka tygodni brały udział w zbiórkach szkoleniowych, podczas których doskonaliły „musztrę”, rozwinięcie bojowe i sztafetę. Podczas treningów zawsze mogły liczyć na pomoc Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gródku nad Dunajcem Tadeusza Gąski i druha Kamila Waściszakowskiego 😉 za co serdecznie Im dziękujemy!!!

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest w szczególności:

• popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej,
  • kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży,
  • mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu,
  • ocena stanu wyszkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,
  • wyłonienie najlepszych drużyn,
  • przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywane są zgodnie z regulaminem Zawodów Sportowo – Pożarniczych MDP – CTiF, czyli Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (ang. The International Association of Fire and Rescue Services).

Opiekun MDP

Małgorzata Koterla

26 lutego 2016 roku w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom.”

W turnieju udział wzięło 22 uczestników podzielonych na trzy grupy (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna). Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby. W grupie szkół podstawowych: Norbert Konicki, gimnazjum: Krystian Stasianek i Karol Wojtas, szkoły ponadgimnazjalne: Monika Bigos.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali test z zakresu wiedzy na temat ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Nasi uczniowie: Norbert Konicki  i Karol Wojtas zajęli 1. miejsca w swoich grupach i będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Koterla.

II Turniej Halowy MDP „Brzezna 2016”

W dniu 23 stycznia 2016 r. w Brzeznej odbył się II Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2016”.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 59 drużyn i ponad trzystu uczestników w tym 20 drużyn dziewcząt i 39 drużyn chłopców. Ponadto w turnieju uczestniczyło trzy drużyny MDP z jednostek OSP na Słowacji  oraz drużyna MDP z OSP Jordanów, powiat Sucha Beskidzka.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza wśród 100 uczestniczek okazała się Gabrysia Ziółkowska, a w klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Gródek nad Dunajcem MDP Podole – Górowa.

DZIEWCZYNY GRATULUJEMY!!!

20160123_143646
20160123_143204
20160123_143135
20160123_143133
20160123_143130
20160123_142916
20160123_142911
20160123_142838
20160123_142825
20160123_135955
20160123_135704
20160123_135700
20160123_135538
20160123_090149

Dziewczęta z Podola – Górowej okazały się najlepsze w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Gródek nad Dunajcem rozegranych 27 września w Wojnarowej.

W zawodach uczestniczyły 23 drużyny z gmin Kamionka Wielka, Gródek nad Dunajem, Łososina Dolna i Korzenna. Zawody powinny składać się z dwóch części (sztafety i bojówki), podczas których czasy byłyby sumowane i tak uzyskane wyniki decydowałyby o klasyfikacji końcowej. Niestety ze względu na wadliwy sprzęt odbyła się tylko sztafeta i to ona zadecydowała o wynikach ostatecznych. Z gminy Gródek nad Dunajcem udział w zawodach wzięły 4 drużyny dziewczęce oraz 3 drużyny chłopięce. Po zakończeniu zawodów nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, medali i dyplomów.

Zawody pokazały jak młodzi ludzie lubią aktywnie spędzać  swój wolny czas wśród rówieśników, ucząc się przy tym zdrowej rywalizacji i po prostu dobrze się bawić poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.

DZIEWCZYNY GRATULUJEMY !!!

Skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Podole – Górowa:

1. Agnieszka Koszyk

2. Ewelina Bałuszyńska