Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Pierścień Świętej Kingi”

          We wtorek, tj. 7 grudnia, pięcioro uczniów pod opieką P. Lidii Duda,  reprezentowało naszą szkołę na eliminacjach rejonowych w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Byli to: Julia Pawlik z klasy I a, Antoni Duda i Władysław Karbownik z klasy III a, Hanna Bodziony z klasy IV oraz Norbert Konicki z klasy VI.

          Pierścień św. Kingi jest konkursem recytatorskim skierowanym do dzieci uczących się w szkole podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną, oraz zanikającą w dzisiejszych czasach umiejętnością recytacji wierszy. Wyjątkowym elementem konkursu jest miejsce finałowych przesłuchań, a mianowicie Kopalnia Soli Bochnia. Konkurs przebiega w kilku etapach, a finaliści są zwycięzcami eliminacji rejonowych w miejskich domach kultury czy pałacach młodzieży. Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem:  43 uczestników z klas I-III oraz 50 z klas IV –VI.

                    Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książkę „Nasze polskie rymowanki” oraz Promyczek Dobra lub Mały Promyczek z szopką do samodzielnego wykonania.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdą się chętni do udziału w  konkursie.