„Piknik Rodzinny wehikułem czasu w Średniowiecze”

5 czerwca przy Zespole Szkół w Podolu – Górowej odbył się „Piknik Rodzinny wehikułem czasu w Średniowiecze”. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała , z czego cieszą się główni organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Podolu – Górowej „Działajmy Razem” oraz Rada Rodziców.
Była to impreza o wyjątkowym charakterze, jakiej nigdy dotąd w Podolu – Górowej nie było, ponieważ przeniosła uczestników w dawne czasy. Warsztaty, pokazy i turnieje prezentowane przez grupę rekonstrukcyjną „Bractwo Rycerskie Kasztelanii Sandeckiej” ze Starego Sącza oraz stroje średniowieczne, w które również były ubrane organizatorki imprezy nadawały imprezie klimatu średniowiecza. Publiczności szczególnie podobała się walka prawdziwych rycerzy, pokazy łucznictwa i tańców dawnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pn. „ Sala Tortur” wypożyczona z zasobów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która jeszcze będzie udostępniana do 10 czerwca 2016 roku do godz. 12.00 w ZS w Podolu – Górowej. Występy zaczęli mali artyści z Z.S. w Podolu – Górowej, którzy przedstawili krótką inscenizację legendy o smoku wawelskim. Publiczności obecnej na pikniku zaprezentował się zespół folkowy MAŁE ROŻNOWIOKI. Wszystkim ogromnie podobał się także koncert zespołu rockowego POISONS, który po raz pierwszy miał szansę przedstawić swój wspaniały repertuar mieszkańcom gminy Gródek nad Dunajcem. Występ zespołu mógł się odbyć dzięki życzliwości Pana Starosty Marka Pławiaka. Zabawa trwała do późnego wieczoru. Roztańczonym parom przygrywał do tańca zespół KONTRAST , który zagrał dla nas charytatywnie! Był to ich debiut w Podolu. Panowie: Bardzo Wam dziękujemy!
Imprezę zaszczycili swoją obecnością szczególni goście, a wśród nich: Starosta Powiatu Nowosądeckiego – Pan Marek Pławiak wraz Rodziną, Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz, Przewodniczący Rady Gminy – Józef Klimek oraz ksiądz Dziekan Adam Urbański i ksiądz Prałat Stanisław Kukla.
Środki pozyskane z pikniku zostaną przeznaczone na budowę boiska sportowego oraz zakup strojów sportowych dla dziewczęcej sportowej grupy reprezentacyjnej z ZS w Podolu – Górowej.
`Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.