Podole Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej!!!

PODOLE MISTRZEM POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ!!!

          Dużym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej, który odbył się 7 kwietnia 2016 r. w Brzeznej. Po zaciętych meczach chłopcy zostali Mistrzami Powiatu Nowosądeckiego, a najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń kl..III gimnazjum Konrad Bodziony. Drużyna naszego gimnazjum wystąpiła w składzie: Wolak Mateusz, Damasiewicz Wiktor, Bodziony Konrad, Sadłoń Bartłomiej, Biel Piotr, Schabiński Filip, Kafel Jędrzej, Sarna Damian, Cabała Patryk, Chochorowski Tomasz, Konicki Hubert, Matusik Dawid, Konicki Jakub.

                    Wyniki meczów powiatowego turnieju przedstawiały sie następująco: Podole-Krynica 9:10, Podole-Świniarsko 16:5, Podole-Łącko 10:5.

Tabela końcowa turnieju:

Szkoła Punkty Bramki Miejsce
Podole-Górowa 4 35:20 I
Krynica 4 22:20 II
Łącko 4 20:22 III
Świniarsko 0 15:30 IV

          To nie koniec przygody z piłką ręczną. Już 26 kwietnia 2016 r. na hali sportowej w Brzeznej chłopcy będą walczyć o awans do zawodów wojewódzkich.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

          Aby zagrać na powiatowym turnieju nasi gimnazjaliści musieli wygrać dwa wcześniejsze etapy rozgrywek. 31 marca 2016 r. na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem na Turnieju Międzygminnym pokonali Stróże po emocjonującym meczu, który roztrzygnął się dopiero w dogrywce wynikiem 20:19. Wcześniej 22 marca na hali w Gródku chłopcy wygrali zawody gminne pokonując kolejno Rożnów 17:5, Gródek 11:6 oraz Jelną 10:8.

          Dziękujemy Pani Dyrektor i nauczycielom naszego gimnazjum za wyrozumiałość i zrozumienie przyczyn naszych nieobecności w szkole związanych z wyjazdami na zawody sportowe i prosimy o jeszcze chwilę wyrozumiałości:)