Spotkanie klas czwartych z Panią Kazimierą Tobiasz- Otrębską

Dnia 17 maja 2018 roku w naszej szkole  odbyło się spotkanie z autorką książki „ Gródek nad Dunajcem i okolice” Panią Kazimierą Tobiasz- Otrębską. Uczestniczący w  niecodziennym zdarzeniu uczniowie klas IV A  i IV B  poznali genezę  powstania książki, która jest skarbnic ą wiedzy o przeszłości miejsc, w których żyją. Autorka zbierała materiały w archiwach, systematycznie przez długi czas. Wiedziała gdzie się po nie udać. Mieszkając w Krakowie i pracując jako wykładowca chemii na Uniwersytecie Pedagogicznym postanowiła zebrać  materiały dotyczące jej rodzinnych stron. Urodziła się i spędziła dzieciństwo w Podolu- Górowej. Chociaż wyjechała na studia do Krakowa ,nigdy nie zapomniała o Podolu. Podczas spotkania i wspólnej rozmowy , uczniowie usłyszeli legendy związane  z naszą okolicą. Pani Kazimiera przekazała też pozdrowienia dla znanych jej z dzieciństwa babć  i dziadków uczniów. Nawiązana podczas spotkania znajomość  zaowocowała pomysłem kolejnego spotkania jesienią, na które uczniowie zadeklarowali przygotować własne wiersze sławiące nasze miejsce na ziemi. Wszyscy zapamiętaliśmy przesłanie autorki „Napisałam książkę o Podolu ,ponieważ to miejsce kocham. Kraków, w którym spędziłam całe dorosłe życie- podziwiam, ale zawsze wracam wspomnieniami do Podola.” Dziękujemy Pani Kazimierze Tobiasz- Otrębskiej, za poświęcony nam czas.