Spotkanie z podróżnikiem…Brazylia

Wszyscy ciekawi świata uczniowie, wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem- przedstawicielem z grupy Trzask. Tym razem przybliżył on nam uroki życia, ciekawostki przyrodnicze, geograficzne i architektoniczne piątego co do wielkości państwa świata Brazylii. Relacjom podróżnika towarzyszyła bogata dokumentacja fotograficzna, dzięki której uczestniczący w spotkaniu mogli się przekonać, iż Brazylia to kraj kontrastów. Z jednej strony słynie jako najnowocześniejsza metropolia świata, której najbogatsi mieszkańcy przemieszczają się prywatnymi samolotami lądującymi na dachach miejsc pracy, z drugiej zaś to skupisko faweli- biednych dzielnic. Nasi uczniowie z zainteresowaniem oglądali fotografie z największych brazylijskich miast: Sao Paulo i Rio de Janeiro ze słynnym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela. Kolejne fotografie utwierdziły słuchaczy w przekonaniu, że Brazylia to prawdziwe „imperium kawowe”, uczniowie poznali kolejne etapy pracy na plantacjach kawowców. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły fragmenty brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Relacjom naszego gościa towarzyszyły pamiątki z podróży, m.in. prosty w budowie instrument muzyczny, który chętni mogli wypróbować.