Szlachetna Paczka 2017

Po raz kolejny społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla wybranej rodziny. W tym roku wybraliśmy Rodzinę Pana Kazimierza (64 l.), który mieszka i opiekuję się ciocią Ludwiką (81 l).

Sytuacja pana Kazimierza od dłuższego czasu jest bardzo trudna. Opiekuje się on schorowaną ciocią, co uniemożliwia mu podjęcie pracy zarobkowej. Pan Kazimierz zmuszony był do rezygnacji z pracy parę lat temu, gdy jeszcze żyła jego mama, która również wymagała opieki. Pani Ludwika jest niepełnosprawna, ma duże problemy w poruszaniu się, przez co nie ma możliwości dotarcia do odpowiednich specjalistów. Rodzina mieszka w bardzo trudnych warunkach. W domu brakuje ogrzewania, ciepło jest tylko w kuchni, gdzie jest stary piec, na którym gotowany jest obiad. Rodzina utrzymuje się głównie z renty pani Ludwiki (724 zł) oraz zasiłków. Po odliczeniu wszystkich wydatków, miesięczny dochód przypadający na jednego członka rodziny to 421 zł. Pan Kazimierz stara się dbać o dom jak tylko może, reperuje wszystko na miarę swoich możliwości. Pomimo wielu obowiązków, a także codziennych trudności nie poddają się. Żyją bardzo skromnie, ale wierzą w to, że póki mają siebie ze wszystkim sobie poradzą. Wszystkie wolne środki przeznaczają na remont domu.

Udział w akcji „Szlachetna Paczka” to dla nas wszystkich lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Wszyscy odrobili tę lekcję na „szóstkę” 

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich razem i Każdego z osobna za przyłączenie się do tegorocznej Paczki i zadbanie o finalne skompletowanie zawartości naszych paczek.  

Dzięki Wam udało się przygotować pomoc nie tylko dla wybranej Rodziny, ale także skompletować jeszcze kilka innych paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin.

DZIĘKUJEMY!!!!

Koordynator akcji

Małgorzata Koterla