Trzydniowa wycieczka klasy II i III gimnazjum w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza

31 maja -2 czerwca uczniowie klas: II i III gimnazjum pod opieką pani Bogumiły Turczyńskiej, pana Wiesława Rębiasza i pani Haliny Konickiej wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie i do Sandomierza. Pierwszego dnia zdobywaliśmy Łysicę (612 m.) i Łysą Górę, podziwialiśmy gołoborze, zwiedzaliśmy Muzeum przyrodniczo – leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego, ucałowaliśmy też relikwie Krzyża Świętego w kaplicy znajdującej się w Klasztorze pobenedyktyńskim. Drugi dzień przeznaczyliśmy na poznanie królewskiego miasta – Sandomierza. Wędrowaliśmy trasą podziemną i wąwozem królowej Jadwigi, wchodziliśmy na Bramę Opatowską, zachwycaliśmy się cennymi zbiorami w Domu Długosza, zabytkowymi kościołami i Starym Miastem. Byliśmy też w zbrojowni, gdzie każdy mógł choć przez chwilę, przymierzając stroje, poczuć się jak średniowieczny rycerz czy dama. Trzeciego dnia dotarliśmy do Kurozwęk. Tu zwiedziliśmy pałac, lochy, wzięliśmy też udział w bizon safari i niezwykle emocjonującej grze terenowej. Mimo zmęczenia w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów.