Wycieczka do Bochni klas 0a i I

16 maja 2018 r. uczniowie klas 0 a i I wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię szybem Campi na głębokość 212 m. Po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą  zabrani zostali uczniowie. Za pomocą holograficznych
i interaktywnych inscenizacji pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, pracę wypalaczy metanu, jak również zalanie wodą podziemnych chodników. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomogli między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Jedną z wielu atrakcji było spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który opowiedział uczniom swoją historię, rozdał dzieciom woreczki z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz” 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło uczniom na zrelaksowanie się. Cztery godziny pobytu pod ziemią szybko dobiegły końca.