Wycieczka do Krakowa klasy IIIa

24 maja nasza klasa (IIIa) wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw z Panią przewodnik udaliśmy się na wzgórze wawelskie, zwiedziliśmy Katedrę, dziedziniec zamkowy oraz zeszliśmy do Smoczej Jamy. Następnie Plantami udaliśmy się pod najsłynniejszy adres w Krakowie, na ulicę Franciszkańską 3 (okno papieskie). W drodze na Rynek zatrzymaliśmy się na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na Rynku wysłuchaliśmy hejnału oraz legendy związanej z kościołem Mariackim. Obejrzeliśmy wystawę malarstwa XIX wieku znajdującą się w Muzeum Narodowym nad Sukiennicami. Po krótkim odpoczynku i nakarmieniu krakowskich gołębi udaliśmy się do ZOO. Dwugodzinny spacerze po ogrodzie zoologicznym był wprawdzie męczący, pomimo to bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Mimo, iż pogoda nam nie sprzyjała wycieczka była bardzo udana!