Wycieczka do Oświęcimia

25 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły ( klasy II i III gimnazjum oraz 2 uczniów z klasy VII) uczestniczyli w wycieczce szkolnej do  niemieckiego obozu zagłady Auschwitz- Birkenau (Oświęcim- Brzezinka). Uczestnicy w skupieniu wysłuchali informacji przekazanych przez przewodników na temat tragicznych  wydarzeń, które tam miały miejsce. Cierpienie i śmierć więźniów, w tym malutkich dzieci, wywarły na nich duże wrażenie. Trudno im było ze spokojem patrzeć na piece krematoryjne, cele śmierci głodowej czy gazowej, baraki, zdjęcia osób zamordowanych w bestialski sposób. Pobyt w takim miejscu pobudza do zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia. Powinniśmy wyciągnąć odpowiednie wnioski z tej lekcji historii, aby tego typu wydarzenia już nigdy nie miały miejsca. Aż trudno uwierzyć, że to : „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Uczniami opiekowały się  wychowawczynie: Panie Bogumiła Turczyńska i Beata Hołysz oraz Pani Małgorzata Lorek.