Wycieczka klasy II i III gimnazjum do Wrocławia

11 maja b.r. uczniowie klasy II i III gimnazjum, pod opieką Pani Małgorzaty Koterla, pani Beaty Hołysz i pana Wiesława Rębiasza wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia udaliśmy się do ZOO, gdzie mogliśmy podziwiać wiele gatunków zwierząt. W naszym planie wycieczki na dalszym miejscu znajdowała się Hala Stulecia i robiąca ogromne wrażenie Fontanna Multimedialna. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, którego piekno ciężki jest opisać w paru zdaniach. Niesamowite krzewy, minimalistyczne rośliny i pięknie wystrzyżony trawnik w połączeniu ze stawem to idealna odskocznia od szumu i gwaru w centrum Wrocławia. Wieczorem udaliśmy się na nocleg do goszczącej nas szkoły im. Jana Pawła II we Wrocławiu. Następnego dnia oglądaliśmy Panoramę Racławicką, która została namalowana przez dwóch bardzo utalentowanych malarzy. Wrocławski rynek posiada niesamowitą energię, a widok tak zadbanego miejsca wywołuję uśmiech na twarzy. To tam m.in. szukaliśmy pochowanych po Wrocławiu krasnoludków. W kościele pw. Św. Marii Magdaleny mieliśmy okazję wejść na Mostek Czarownic, znajdującego się 50 metrów nad ziemią i podziwialiśmy panoramę miasta. Tego dnia udaliśmy się również do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i do Ostrowa Tumskiego. Ostatni dzień również był pełen wrażeń. Oddaliliśmy się od Wrocławia, udając się 80km do Wałbrzycha. To tam właśnie mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Książ, którego niektóre sale zachowały swój pierwotny wygląd aż po dziś dzień. Realizując ostatni punkt wycieczki, wybraliśmy się w Góry Stołowe- miejsce idealne dla miłośników ciasnych przejść i imponujących szczytów. Po emocjonujących trzech dniach udaliśmy się z powrotem do Podola. To była bardzo udana Wycieczka.