Wycieczka klasy V do teatru – piosenka „RUDA”

W dniu 26 listopada 22 uczniów szkoły podstawowej w tym 17 z klasy V, miało przyjemność obejrzeć w MOK w Nowym Sączu spektakl „Ani z Zielonego Wzgórza” produkcji TEATRU „CRACOVIA” ujęty w formułę musicalu. Klasyczna teatralna inscenizacja znanej powieści Lucy Maud Montgomery o niezwykłej dziewczynce o ognisto-czerwonych włosach, temperamencie równie ognistym oraz wyobraźni połączonej z wielkim serduszkiem, które pozwalają zmienić raz na zawsze spokojne i stateczne miasteczko Avonle w pełną zawirowań emocjonalnych metropolię. Spektakl wzbogacony o liczne piosenki autorstwa Michała Chludzińskiego z muzyką Ewy Korneckiej, podkreślają niezwykłość postaci charyzmatycznej Ani, a jednocześnie dają okazję do dołączenia ich do listy najbardziej nośnych szlagierów. Dowcipny dialog, wartka akcja, błyskotliwa gra aktorów sprawią, że te dwie godziny spędzone na Zielonym Wzgórzu upływają jak „z bicza trzasnął”.

Obsada :

Ania – Ewa Breguła
Maryla – Katarzyna Ignatiuk
Małgorzata – Dorota Bochenek
Diana – Dagna Feliks
Mateusz – Grzegorz Juras
Gilbert – Tomasz Smoter

Przekład : Adaptacja – Anna Kasprzyk
Reżyseria : Anna Kasprzyk
Scenografia : Anna Kasprzyk
Kostiumy – Małgorzata Satora

Po spektaklu, uczniowie wraz z opiekunkami panią Bożeną Ziobrowską oraz panią Beatą Hołysz udali się na „Lekcję biblioteczną” do Sądeckiej Biblioteki Publicznej – oddział dla Dzieci Młodzieży przy ulicy Lwowskiej.