Wycieczka klasy VII

W dniu 9 stycznia 2018 r. klasa VII wraz z wychowawczynią i Panią Martą Konicką wzięła udział w kolejnym seansie w ramach projektu w siódmej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne. Przed filmem była jak zawsze krótka prelekcja na temat:”KAŻDY MA PRAWO CZUĆ SIĘ ZAGUBIONY W ŻYCIU. TRUDNA SZTUKA WYRAŻANIA EMOCJI”.

Film „SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCYreż. J.A. Bajona, Hiszpania/USA 2016, 108 min.

„Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca. Samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.”

Po filmie udaliśmy się na lodowisko, gdzie miło spędziliśmy dwie godziny.