Klasa IIIB na „Zielonej Szkole”

W dniach od 01 do 12 czerwca 2017 roku klasa III B dzięki sponsorom spędziła niezapomniane  chwile na „Zielonej Szkole” w  OWK „Węgielek”, który znajduje się nad Bałtykiem w Ustroniu Morskim. W czasie pobytu odbyła następujące wycieczki do:

– Skansenu Chleba, gdzie brała udział w warsztatach,

– latarni morskiej w Gąskach,

– Kołobrzegu, gdzie zwiedziła miasto z przewodnikiem oraz płynęła po morzu statkiem „Viking”.

Ponadto uczestniczyła w prelekcji na tematy: „Charakterystyka wybrzeża Bałtyku, przyjaciółki żeglarzy – latarnie morskie, najstarsze dęby w Polsce oraz legenda „O sąsiedzkiej waśni” z 1444 roku”. Brała udział w konkursach, wieczorkach tematycznych, dyskotekach, uczestniczyła w spotkaniu
z magikiem, piekła kiełbaski przy ognisku i uczyła się realizując tematy związane ze sposobami radzenia sobie z frustracją, stresem, agresją oraz zmagała się z opanowaniem pisemnym działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie).

Najwięcej jednak czasu spędzała nad morzem zażywając kąpieli słonecznych, morskich oraz urządzaniem zabaw i gier na i w piasku.

Wszyscy wrócili opaleni i zadowoleni.

   Żegnaj morze – do zobaczenia !